depilacja laserowa

Depilacja laserowa a rodzaj skóry i kolor włosów: na co należy zwracać uwagę?

Zabieg depilacji laserowej pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z wybranej partii ciała. Jest to metoda skuteczna i długotrwała, ciesząca się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest kilka istotnych czynników mających duży wpływ na efektywność depilacji. Za te najważniejsze można uznać karnację oraz kolor włosów.

Rola melaniny w laserowej depilacji

Melanina jest barwnikiem naturalnie produkowanym przez ludzką skórę. To właśnie ona decyduje o kolorze włosów i karnacji.
W jaki sposób melanina powiązana jest z laserową depilacją? Otóż laser wykorzystywany do zabiegu emituje światło o konkretnej długości fali, która ukierunkowana jest na melaninę (zawartą w cebulce włosa) i zostaje przez nią pochłonięta. W komórkach barwnikowych zachodzi zjawisko fototermolizy selektywnej (przekształcenia fali świetlej w ciepło) pozwalające na skutecznie usunięcie owłosienia w wybranej partii ciała.

Dlaczego w trakcie serii laserowych depilacji nie wolno się opalać?

Melanina nie tylko decyduje o kolorze skóry czy włosów, ale również pełni ochronną funkcję, zabezpieczając skórę przed działaniem promieniowania UV. W czasie opalania dochodzi do zwiększonego wydzielenia melaniny (stąd też się bierze ładna opalenizna). Warto zdawać sobie sprawę z tego, że przez zwiększoną ilość barwnika w skórze przez opalanie, poddając ją działaniu lasera, istnieje zwiększone ryzyko tego, że dojdzie do wystąpienia przebarwień, a nawet poparzeń.
Jaki odcień włosów usunąć najłatwiej, a jaki najtrudniej?
Depilacja bikini, pach oraz łydek to najczęściej wykonywane zabiegi usuwania owłosienia. W tych miejscach włosy są mocne i ciemne, dlatego nie ma problemu z ich usunięciem.
W przypadku jasnych włosów bezbolesna depilacja laserowa (Łódź) może być dość problematyczna, co nie oznacza, że niemożliwa do wykonania. W przypadku włosów blond, rudych oraz siwych przed depilacją należy skonsultować się ze specjalistą, aby upewnić się, czy zabieg będzie skuteczny.

Najlepsze efekty depilacji można uzyskać w miejscach o jasnych odcieniach skóry, w których znajdują się ciemne i grube włosy. Im kontrast pomiędzy kolorem włosów a skóry jest większy, tym lepsze efekty zabiegu można osiągnąć.

Jaki jest idealny odcień skóry do depilacji?

Do depilacji idealne są jasne odcienie skóry, o fototypie od I do III w skali Fitzpatricka. W tych przypadkach można osiągnąć najlepsze efekty zabiegu, a ryzyko wystąpienia powikłań jest znikome. Dodatkowo im większy kontrast pomiędzy skórą a barwą włosów, tym lepiej.

Kto kwalifikuje się do zabiegu laserowej depilacji?

Nie da się samodzielnie ocenić tego, czy nasze ciało nadaje się do zabiegu laserowej depilacji, czy też nie. Aby się tego dowiedzieć, najlepiej udać się na konsultacje to specjalisty, który swoim fachowym okiem oceni, czy można przystąpić do zabiegu depilacji, a przede wszystkim czy będzie on skuteczny i bezpieczny. Wielu z nich udziela bezpłatnych konsultacji, z których warto skorzysta. Dodatkowo specjalista przekaże wiele cennych i wartościowych informacji dotyczących depilacji.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.