Depilacja woskiem – wady i zalety

Nadmierne owłosienie to problem dotyczący wielu kobiet, który szczególnie krępujący bywa latem. Istnieje wiele możliwości usunięcia niechcianych włosków z powierzchni ciała, jednak jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety jest depilacja woskiem. Pragniemy przybliżyć Państwu nieco bardziej tę metodę i wskazać jej wady oraz zalety.

Depilacja woskiem jest przede wszystkim bardzo łatwym i powszechnie dostępnym zabiegiem. Technika ta zapewnia delikatną skórę nawet do pięciu tygodni, w ciągu których kobieta może cieszyć się idealnie gładką skórą. Wskazania do usuwania owłosienia ową metodą mają przede wszystkim kobiety cechujące się nadmiernym owłosieniem, które trudno jest zredukować do minimum za pomocą tradycyjnych metod. Depilacja woskiem może odbywać się w domowym zaciszu przy wykorzystaniu specjalnych plastrów lub patyczków zakupionych w drogeriach, jednak może być również wykonana w profesjonalny sposób w gabinecie kosmetycznym. Jeżeli zależy Paniom na uzyskaniu jak najlepszego efektu, polecamy to drugie rozwiązanie. Wróćmy jednak do samego zabiegu i wskażmy jego wady i zalety. Zdecydowaną zaletą jest długa, kilkutygodniowa przerwa między zabiegami, jak również doskonały efekt. Minusem jest ból towarzyszący depilacji woskiem oraz zaczerwienienie skóry po zabiegu.

Depilacja woskiem – wskazania i przeciwwskazania

Osoby, które zainteresowała ta forma usuwania owłosienia, z pewnością zastanawiają się, jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do tego zabiegu. Depilacja woskiem nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na żylaki, popękane naczynka, niską krzepliwość krwi, jak również różnego rodzaju choroby skóry oraz alergie. Są to główne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, jakim jest depilacja woskiem. Jeżeli mimo wszystko zainteresowała Państwa ta forma usuwania owłosienia, zachęcamy do bliższego poznania przygotowanej przez nasoferty, która obejmuje tego rodzaju zabiegi wykonywane przez doświadczone oraz odpowiednio wykwalifikowane osoby.

 

 

POWRÓT DO FAQ