Zabiegi dla cery naczynkowej – jak o nią dbać?

Rumieńce na twarzy nie są niczym niezwykłym. Wywołują je emocje, pikantne jedzenie czy gorące napoje, a zatem nagle rozszerzające się naczynka krwionośne. Nie ma powodów do zmartwień, jeśli rumieńce pojawiają się i znikają równie szybko. W przeciwnym razie ścianki naczynek są niezbyt elastyczne i bardzo słabe. Po pewnym czasie są stale widoczne i przestają się obkurczać, co sprzyja przykrym stanom zapalnym, a co gorsza, rozwojowi trądziku różowatego. Niezbędna jest właściwa pielęgnacja cery naczynkowej.

Rozszerzone naczynka u kobiet pojawiają się głównie u kobiet po trzydziestce, ponieważ w tym czasie zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, natomiast mikrokrążenie stopniowo pogarsza się. Cera naczynkowa wymaga nieco innej pielęgnacji, niż typowa cera mieszana, normalna, czy nawet wrażliwa. Przede wszystkim należy unikać podrażniających kosmetyków, które zawierają takie substancje jak na przykład alkohol, aceton, mocznik i kwas witaminy A. Najlepiej wybieraj kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej, które ją wzmocnią i odżywią. Jeśli lubisz używać peelingu, wybierz enzymatyczny, aby dodatkowo nie pogarszać stanu skóry. Warto unikać wysokiej temperatury, opalania i popularnych „parówek” nad gorącą wodą.

Co jest dobre dla cery naczynkowej?

  • Miłorząb japoński, a dokładniej jego ekstrakt, czyli gingko biloba, który znacząco uszczelnia i uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych.
  • Witamina C, która działa wzmacniająco na naczynia krwionośne.
  • Witamina K, która zapobiega wylewom z naczynek.
  • Arnika górska, której wyciąg działa dobroczynnie na ścianki naczynek, przeciwdziała obrzękom i zapaleniom.
  • Wyciąg z kasztanowca, który utwardza naczynia krwionośne

Zabiegi dla cery naczynkowej ma w swojej ofercie wiele gabinetów kosmetycznych.

Skuteczne zabiegi dla cery naczynkowej nie muszą być drogie. W większych miastach, takich jak Łódź, możemy je sobie sprezentować już od 100 zł za jeden zabieg. Cera naczynkowa zabiegi to również metoda laserowa, która jest niestety droższa, ale bardzo skuteczna. Laser Harmony XL Pro pozwala zamknąć nawet najmniejsze naczynia krwionośne.

 

 

POWRÓT DO FAQ