Laser diodowy, a IPL – na czym polega różnica?

LASER DIODOWY:

Laser diodowy Vectus opiera się na zupełnie innej zasadzie działania. Natężenie światła lasera nie jest stałe, parametry zabiegowe dobierane są indywidualnie, co przyczynia się do większej skuteczności. Okoliczne tkanki nie są zagrożone, bo laser oddziałuje tylko na włosy. Skora jest na bieżąco chłodzona przez specjalne systemy. Vectus ma znacznie większą efektywność, co bezpośrednio przekłada się na mniejszą liczbę zabiegów, pozwalającą na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Najważniejszy jest jednak fakt, że epilacja laserowa usuwa owłosienie na stałe, co jest niemożliwe przy innych technologiach. Po serii zabiegów mogą pojawić się pojedyncze włoski, ale będą cienkie i niemal niewidoczne. Można je usunąć podczas zabiegów przypominających. Specjaliści twierdzą, że jeden zabieg za pomocą lasera Vectus odpowiada trzem zabiegom IPL.

IPL:

IPL nie jest laserem! To skrót od Intense Pulsed Light, CZYLI Intensywnie Pulsujące Światło. Specjalne lampy KSENONOWE emitują światło, które bywa błędnie nazywane laserem. Nie działa bowiem tak precyzyjnie, rozgrzewając także okoliczne tkanki, głównie z powodu emisji fal o różnej długości. Sprawia to, że fotodepilacja ingeruje w cały naskórek. Trzeba też zrobić więcej zabiegów, by usunąć owłosienie.

 

POWRÓT DO FAQ