Jak się przygotować do makijażu permanentnego?

– 2 tygodnie przed zabiegiem powstrzymaj się od regulacji, depilacji i henny brwi,
– nie pij kawy, mocnej herbaty i energetyków w dniu zabiegu,
– nie bierz leków przeciwbólowych,
– odstaw stosowanie odżywki na porost na min 6 tygodni przed zbiegiem.

ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO (OBEJMUJE DWIE WIZYTY)

Kształt, kolor, technikę dobieramy indywidualnie do kształtu twarzy oraz fototypu klientki, starając się uwzględnić ewentualne upodobania.
1. Rozmowa (omówienie zabiegu, wykluczenie przeciwwskazań, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości).
2. Wizualizacja makijażu permanentnego, czyli rysunek wstępny.
3. Pigmentacja (zabieg trwa 2-3 godz.).
4. Zalecenia po zabiegowe dotyczące pielęgnacji.
5. Wizyta do pigmentowania (zabieg trwa 1-2 godz.) (czyli drugi etap pigmentacji, który następuje od 4 do
max 8 tyg.).
6. Przypomnienie zaleceń po zabiegowych dotyczących pielęgnacji.

ODŚWIEŻENIE

Makijaż permanentny utrzymuje się nawet do 3 lat. Jednak jego wygląd należy kontrolować, aby uniknąć odbarwienia się go w odcień chłodny /ciepły.

W zależności od rodzaju skóry, stosowania ochrony przeciwsłonecznej i uwarunkowań indywidualnych makijaż będzie trzeba odświeżyć co ok. 1-1,5 roku aby wyglądał on estetycznie.

ZALECENIA PO ZABIEGOWE

  • Pamiętaj, że zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym. Za pomocą igły bądź ostrza oraz specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia wprowadzamy pigment pomiędzy naskórek, a skórę właściwą.
  • Pierwsze dwa dni są bardzo istotne. Należy przemywać brwi 2-3 razy dziennie, aby zmyć nadmiar osocza, oraz nie dopuścić do powstania większego strupka. Na powierzchni brwi powinna utworzyć się delikatna błonka, która sukcesywnie dzień po dniu będzie się łuszczyć. Nie należy panikować w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu gdzie strupek już odszedł.
  • W 4 dniu po zabiegu należy rozpocząć nawilżanie brwi, aplikując bardzo cienką warstwę O-MEDIC Cream Silver PMU + E (zbyt gruba warstwa może spowodować wyrzucenie pigmentu ze skóry, tym samym pigment się nie przyjmie).
  • Nawilżamy brwi przez kolejne 10dni. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4tygodniach od dnia pigmentacji. Ważne! Przed nałożeniem nowej warstwy produktu, należy oczyścić, przemyć brwi z pozostałości po poprzedniej warstwie.
  • W czasie gojenia brwi nie należy: drapać strupków, nakładać produktów kosmetycznych, przemywać brwi innymi specyfikami niż szare mydło, korzystać z solarium, sauny.
  • Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej , stosuj filtry UVA UVB SPF 50+ całorocznie bez względu na porę roku. Nadmierna ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony skutkuje jaśnieniem kolorów oraz odbarwianiem na niepożądane odcienie makijażu permanentnego. Odświeżenie takiego makijażu będzie wymagać wcześniejszych wizyt.