makijaż permanentny łódź

Metody pigmentacji brwi – nowoczesny makijaż permanentny

Ilość popularnych technik pigmentacji brwi jest imponująca. Makijaż permanentny może być wykonywany według zróżnicowanych metod. Warto sobie zatem zadać pytanie, jakie przesłanki powodują, że warto zadecydować się na taki zabieg oraz jakimi sposobami dokonywana jest pigmentacja brwi.

Dlaczego warto rozważyć makijaż permanentny brwi?

Istnieje wiele argumentów, które przemawiają za popularnością wspomnianej metody. Po pierwsze, ten rodzaj makijażu jest niezwykle wydajny. Jego efekty utrzymują się bowiem przez wiele miesięcy, choć trzeba zaznaczyć, ze wraz z upływem czasu konieczna jest kolejna wizyta w gabinecie kosmetycznym w celu zaaplikowania poprawek. Po drugie, pigmentacja brwi według wspomnianej koncepcji jest niezwykle subtelna i dyskretna. Dzięki temu Klientki salonów kosmetycznych mogą wyglądać nie tylko ładniej i młodziej, ale także bardzo naturalnie.

Różne rodzaje makijażu permanentnego

Podobnie jak wiele powszechnie stosowanych procedur kosmetologicznych, trwały makijaż brwi może być wykonywany w różnych wariantach.

Jedną z opcji jest microblading. Jest to tak zwana manualna metoda makijażu permanentnego, która jest określana potocznie także jako metoda piórkowa. Microblading przypadnie do gustu tym kobietom, dla których priorytetem jest przede wszystkim naturalność.

Drugim popularnym rozwiązaniem jest tak zwana metoda pudru (cienia). Wspomniana procedura, która określana jest także jako technika ombre, należy do maszynowych metod makijażu permanentnego. Wypełnienie łuku brwiowego według tej procedury następuje poprzez wykonywanie bardzo subtelnych ruchów delikatną igłą. W rejonie brwi można dostrzec wtedy coś na kształt finezyjnie zacieniowanego rysunku. Opisywana procedura otwiera szerokie możliwości, dla kreatywności Klientek, które odwiedzają Łódź i rozwoju umiejętności personelu salonu kosmetycznego. W technice pudru możliwe jest bowiem wykorzystanie dwóch lub trzech tonacji barwnika. W tym przypadku należy zadbać jednak o to, aby najciemniejszy kolor zaaplikować dopiero na koniec brwi. Technika pudru jest godną uwagi opcją dla pań ceniących trwały makijaż brwi wraz z kompletnym wypełnieniem uzyskanego kształtu.

Jak widać, makijaż permanentny niejedno ma imię. Wybór odpowiedniej techniki warto uprzednio skonsultować z zaufanym personelem salonu kosmetycznego.Taka dyskusja pozwoli nie tylko na dostosowanie planowanego zabiegu do aktualnych potrzeb, ale także może okazać się znakomitym impulsem do rozwoju własnych zainteresowań w branży beauty.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.