zabiegi na stopy łódź

Podologia – jakie defekty stóp i paznokci możemy zwalczyć dzięki tej dziedzinie

Paznokcie u dłoni i stóp są jedną z ważniejszych kobiecych wizytówek. O ile zimą czy jesienią niektóre z pań mniejszą uwagę przywiązują do wyglądu i kondycji paznokci u stóp, to o zadbanych dłoniach mało kto zapomina. Okazuje się, że także podczas chłodnych miesięcy warto zadbać o stopy, nie tylko ze względów estetycznych. Zdrowe, czyli proste i niełamliwe paznokcie oraz usunięty zrogowaciały naskórek, to powody do satysfakcji zarówno kiedy nosimy buty odsłoniętymi palcami, jak również w sneakersach i botkach.

Jak pozbyć się defektów stóp

Defekty płytki paznokciowej można w wielu przypadkach zwalczyć domowymi sposobami. Podstawą jest obcinanie paznokci z zachowaniem kilku wskazówek. Po pierwsze przed zabiegiem należy je zmiękczyć, by nie stawiały oporu podczas skracania. Świetnym pomysłem jest obcinanie tuż po kąpieli. Można też zmiękczyć je, używając wody z solą kuchenną, płatkami mydlanymi czy żelem pod prysznic – moczenie stóp w takim roztworze to niezły relaks. Obcinając paznokcie u stóp, warto wybierać cążki z lekko zaokrąglonymi ostrzami. Pozwala to wyeliminować ewentualne odpryski i odłamania. Ważne, by paznokcie obcinać na prosto, ponieważ zaokrąglone mogą wrastać, co oznacza dyskomfort i być może niezaplanowaną wizytę u kosmetyczki.

Pedicure to też dobry pilniczek – najlepiej szklany bądź papierowy, metalowy to ryzyko, że płytka paznokcia będzie się rozwarstwiać. Kolejny etap pielęgnacji w domowym zaciszu to usuwanie skórek – najlepiej jest zrezygnować z wycinania na rzecz delikatnego odsunięcia kopytkiem lub dłutkiem po wcześniejszym zmiękczeniu odpowiednim preparatem. Następna czynność to odtłuszczenie paznokci wacikiem zwilżonym stosownym środkiem. Po wyschnięciu pora na nałożenie odżywki lub lakieru bazowego – to połączenie pielęgnacji oraz retuszowania defektów (np. przebarwień). Ostatni krok to malowanie paznokci (utwardzacz to dobry pomysł, podobnie jak regularne stosowanie oliwki lub odżywki do paznokci).

Defekty płytki paznokciowej u dłoni

O ile zabiegi na stopy łatwiej wykonać samodzielnie, to już chcąc mieć urzekające paznokcie na dłoniach, warto zarezerwować czas na wizytę u kosmetyczki. W Łodzi polecanym miejscem jest nasz salon Amaryllis Clinic. Ostatnim hitem wśród zadowolonych klientek jest IBX system odbudowy paznokci. Warto go nieco przybliżyć. IBX system w skrócie można nazwać intensywną reperacją struktury paznokcia, rekomendowaną zwłaszcza w przypadku zniszczeń wynikających z długotrwałego noszenia stylizacji (paznokci żelowych czy lakierów hybrydowych). Specjalna receptura preparatu wnika dogłębnie w strukturę paznokci, wzmacniając je od wewnątrz (to najważniejsza różnica w porównaniu do odżywek i zabiegów tradycyjnych). Jak wygląda zabieg? Po naniesieniu szybko wchłanialnego lakieru IBX, wypełniającego bruzdy i pęknięcia, utwardza się paznokcie ciepłem, a następnie światłem UV. Po zabiegu paznokcie są gotowe do kolejnych etapów w stylizacji. Zdrowsze i twardsze.

Jak dbać o swoje stopy i dłonie – dodatkowe wskazówki

Istotne znaczenie dla kondycji paznokci ma zbilansowana dieta, bogata w witaminy A, E i C. Kłopoty z paznokciami to też wynik niedoborów cynku i biotyny. Można posiłkować się suplementacją, w tym herbatkami ze skrzypu polnego. Łódź to miasto, gdzie łatwo znaleźć świeże owoce, warzywa czy orzechy – niezbędne także dla zachowania urody, w tym pięknych paznokci.

Sprawdź nasz cennik zabiegów na stopy!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.