sposoby na wrastające włoski

Wrastające włosy – jak pozbyć się tego problemu

Wrastające włoski po depilacji to zmora niejednej kobiety bądź dziewczyny. Nawet wyrwanie włoska wraz z cebulką nie gwarantuje, że skóra będzie gładka i zdrowo wyglądająca. Czarne punkciki pojawiające się pod skórą to utrapienie po domowej depilacji, zwłaszcza w sezonie urlopowym. Ale też jesienią, zimą czy wiosną ciemne zmiany świadczące o tym, że włoskom nie udało przebić się na zewnątrz, są problemem nie tylko estetycznym.

Przyczyny

Problem wrastania włosków dotyka panie bez względu na kolor, długość czy strukturę włosów. Największe skłonności mają panie z ciemnym i grubym owłosieniem. Charakterystyczną cechą włosów jest to, że po wykonanej depilacja odradzają się w ułomnej formie – są cienkie i miękkie, więc na mają dostatecznej siły, by przebić się przez skórę. Przeszkodą może być choćby zrogowaciały naskórek. Do czasu, aż osłabione włoski wydostaną się na zewnątrz mija sporo czasu, lecz zanim to się stanie, pojawia się ryzyko zapalenia mieszków włosowych. Z czasem czarne punkciki mogą przeobrazić się w krostki z wydzieliną ropną. Niekiedy też pojawia się stan zapalny oraz w dalszej kolejności blizny.

Wrastające włoski pojawiają się przede wszystkim u kobiet, które pozbywają się owłosienia, używając depilatora elektrycznego bądź plastrów z woskiem. Czasem też golenie jednorazową maszynką, zwłaszcza o stępionych ostrzach, może podrażniać skórę, powodując wrastanie włosków. Problem więc może dotyczyć nie tylko pań, ale też mężczyzn, szczególnie na szyi i podbródku.

Domowe sposoby na wrastające włoski

Popularnym sposobem walki z wrastającymi włoskami są peelingi. Cukrowe, kawowe, sodowe, solne czy ze zmielonych pestek pozwalają pozbyć się stwardniałego naskórka w domowym zaciszu. Można też złuszczać skórę szczoteczką do ciała, gąbką bądź rękawicą. Ważne jest, by zabiegowi nie poddawać się zbyt często – dwa razy w miesiącu to odpowiednia dawka. Oczywiście poddana brutalnym zabiegom skóra wymaga natychmiastowego nawilżenia dobrym balsamem, olejkiem migdałowym czy masłem kokosowym.

Poskromić włoski można też, stosując specjalne dermokosmetyki, które można kupić w drogeriach, gabinetach czy aptekach. Także w Łodzi nie brakuje miejsc, gdzie zaopatrzymy się w preparaty zawierające kwas salicylowy, kwas glikolowy bądź kwas mlekowy. Ich regularne stosowanie zmiękcza skórę, dzięki czemu włoski mają łatwiej się przez nią przebić. W Amaryllic Clinic znajdziemy balsam na wrastające włosy z kwasem azjatykowym, olejem z awokado i papainą.

Rozwiązanie niemal radykalne

Jak uniknąć wrastających włosków, kiedy domowe sposoby zawiodły? Odpowiedź na pytanie można znaleźć w dobrym gabinecie kosmetycznym. Depilacja laserowa to recepta, pozwalająca na długo cieszyć się piękną i zdrową skórą. Co istotne, na zabieg można się zdecydować także z wrośniętymi włoskami. Światło lasera doskonale rozprawia się z cebulkami włosowymi oraz z melaniną (barwnikiem włosa). Mimo że depilacja laserowa może wydawać się wyjściem poniekąd radykalnym, to w dłuższej perspektywie czasowej trudno o coś lepszego i dla urody, i dla kondycji skóry. Łódź to dobre miejsce, by na zawsze porzucić tradycyjne sposoby na wrastające włoski. Wystarczy tylko zapytać o wolne terminy w Amaryllis Clinic i następnie zapisać się na wizytę.

Sprawdź nasz cennik depilacji laserowej!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.