usuwanie zmarszczek laserem

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera to innowacyjne i skuteczne metody usuwania wszelkich niedoskonałości skóry. Usuwanie zmarszczek, przebarwień, blizn, czy rozstępów jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Jednym z nowoczesnych narzędzi w laseroterapii jest laser frakcyjny. Na czym dokładnie polegają zabiegi z jego użyciem i kiedy stosuje się laser frakcyjny?

Zasada działania

Laser frakcyjny wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej. Laser emituje energię o odpowiedniej długości fali, która pochłaniana jest przez wodę, białka, melaninę i hemoglobinę zawarte w skórze. W ten sposób woda zostaje podgrzana, a wydzielone w wyniku tego ciepło wywołuje mikrouszkodzenia skóry. Zabiegi laserem frakcyjnym mają za zadanie wywołanie stanu zapalnego, jednak mikrouszkodzenia otoczone są zdrową tkanką, która w ten sposób zostaje zmuszona do przyspieszonej regeneracji. Dzięki temu niedoskonałości bardzo szybko się goją. Co ważne – skóra pokrywana jest wiązką laserową jedynie wybiórczo, a mikrouszkodzenia powstają na poziomie powyżej 1,5 mm i są w pełni kontrolowane. Efektem zabiegu jest wytworzenie nowych tkanek oraz odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra zyskuje więc młodszy i zdrowszy wygląd.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi laserem frakcyjnym wykonuje się w celu rewitalizacji skóry i wyrównania jej struktury. Jest to metoda umożliwiająca skuteczne i widoczne usuwanie zmarszczek, plam starczych i innych oznak starzenia się, zlikwidowanie tzw. kurzych łapek, zmian pigmentacyjnych i wszelkiego rodzaju przebarwień powierzchniowych oraz blizn, m.in. potrądzikowych. Przeciwwskazaniami z kolei są: ciąża, przyjmowanie leków i ziół światłouczulających (niektórych antybiotyków i retinoidów oraz dziurawca i świetlika), zażywanie leków steroidowych i antykoagulantów, skłonność do powstawania bliznowców, infekcje skórne i schorzenia zaburzające procesy jej gojenia się, a także świeża opalenizna lub nałożony samoopalacz.

Ile serii laserem?

Sam zabieg z użyciem lasera frakcyjnego jest krótki. Powoduje on minimalny dyskomfort, można zastosować znieczulenie w kremie. W zależności od kondycji skóry wykonuje się serię 4-6 zabiegów co dwa tygodnie, a w przypadku blizn ok. 10 zabiegów. Skóra po wystawieniu na działanie lasera jest nieco zaczerwieniona, może też występować obrzęk, jednak objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku godzin. W momencie gojenia się naskórka skóra może być przesuszona i swędzieć, zaleca się więc użycie preparatów łagodzących. Naturalne złuszczanie się szybko odnawiającej się tkanki powoduje ponadto powstawanie delikatnych strupków i zbrązowień, które z czasem całkowicie się złuszczają. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu skórze należytej ochrony przed promieniowaniem słonecznym i innymi czynnikami atmosferycznym poprzez użycie kremów z wysokim filtrem.

Laser frakcyjny jest profesjonalnym, bezpiecznym i skutecznym sposobem na usuwanie zmarszczek, blizn, przebarwień, rozstępów i wszelkich innych niedoskonałości skórnych. Decydując się na tego typu zabieg, warto wybrać sprawdzony gabinet medycyny estetycznej. Jesteśmy jedną z wiodących klinik laseroterapii w Łodzi – Amaryllis Clinic. Jako jeden z niewielu gabinetów w mieście Łódź dysponujemy laserem frakcyjnym ablacyjnym. Ten rodzaj lasera wywołuje mikrouszkodzenia jedynie wewnątrz skóry, dzięki czemu znacznie szybciej się ona goi.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.