Zalety epilacji laserowej:

  • Trwałość i skuteczność depilacji – energia, która jest wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy cebulkę włosa, wraz z jej korzeniem. Niszczymy mieszek włosowy, więc zmniejszamy ryzyko, że włos odrośnie.
  • Komfort – po zabiegach epilacji laserowej możemy zapomnieć o defektach zdrowotnych takich, jak problem wrastających włosów, czy zapalenie mieszków włosowych.
  • Oszczędność czasu – kiedy pojawią się pierwsze efekty oszczędzamy czas, poświęcany wcześniej na długotrwałe golenie, czy inne formy usuwania owłosienia.
  • Bezpieczeństwo – laseroterapia wymaga zachowania pewnych środków ostrożności. Ważne, aby zabiegi wykonane były po wcześniejszej konsultacji, wykluczeniu przeciwwskazań, oraz przez wykwalifikowany personel. Ponadto nasz laser Vectus, jako jedyny laser na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, co pozwala na zastosowanie wyższej energii bez ryzyka powikłań . Terapia laserowa jest zatem zupełnie bezpieczna i nieobarczona żadnym ryzykiem.

Wady epilacji laserowej:

  • Odczucia – epilacja laserowa nie jest całkowicie bezbolesna. Pojedyncze impulsy odczuwalne są, jako ciepłe ukłucia, jednak kontaktowe chłodzenie znacznie zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Większość pacjentów określa zabieg, jako nieprzyjemny, ale znośny (u osób bardziej wrażliwych na odczucia bólowe, możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia kremem).
  • Konieczność wykonania serii zabiegów – laser najskuteczniej usuwa włosy znajdujące się w odpowiedniej fazie wzrostu, więc konieczne jest wykonanie serii 4-6 zabiegów na każdą partię ciała. Odstęp pomiędzy zabiegami wynosi od 4 do 8 tygodni (w zależności od okolicy), tak więc cały proces depilacji może potrwać ok. pół roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej.
  • Koszty – cena zabiegów jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku innych metod depilacji, jednak nadal uznawana jest za najbardziej trwałą i skuteczną. Nie wiąże się jednak z posiadaniem znacznego zapasu gotówki w danym momencie, gdyż depilacja znacząco rozkłada się w czasie.

 

POWRÓT DO FAQ