Jak przygotować się do kriolipolizy – wskazówki przed zabiegiem
Kosmetologia to dziedzina rozwijająca się niezwykle dynamicznie. Regularnie pojawiają się nowe zabiegi upiększające, pozwalające na udoskonalenie ciała i twarzy, co często pomaga pozbyć się męczących kompleksów. Jednym z nowocześniejszych zabiegów kosmetologii jest kriolipoliza, czyli skuteczne wymrażanie tłuszczu. Jak się przygotować do takiego zabiegu?
Dla kogo przeznaczona jest kriolipoliza?
Niestety nie zawsze dieta i intensywne ćwiczenia przynoszą oczekiwane rezultaty. Co wtedy? W walce o idealną sylwetkę w przypadku takich osób niezwykle pomocne stają się zabiegi kriolipolizy, które pozwalają osiągnąć widoczne efekty redukcji tkanki tłuszczowej w stosunkowo krótkim czasie. W zależności od potrzeb mogą obejmować różne części ciała, począwszy od brzucha, poprzez biodra, uda, pośladki, ramiona czy plecy.
Jakie efekty daje kriolipoliza?
Kriolipoliza to zabieg, którego celem jest modelowanie ciała. Należy jednak wiedzieć, że dla osiągnięcia optymalnych rezultatów może się okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie go w dwóch seriach, przeprowadzonych w odstępie nie krótszym niż 6 tygodni.
Efekty nie są widoczne od razu, o czym warto wiedzieć, decydując się na ten sposób modelowania ciała. Pojawiają się dopiero po upływie kilku tygodni, kiedy to pozostałości rozbitych tkanek tłuszczowych zostaną całkowicie usunięte z organizmu. To jeden z tych zabiegów, których efekty można podziwiać stopniowo.
Kriolipoliza pozwala pozbyć się nawet 40% objętości tkanki tłuszczowej. Czy jest to zabieg, którego efekty są stałe? Tak, ale tylko pod warunkiem utrzymania zdrowego trybu życia minimalizującego ryzyko narastania tkanki tłuszczowej.
Jak przygotować się do zabiegu kriolipolizy?
W przypadku kriolipolizy istotne jest nie tylko samo przygotowanie do zabiegu. Równie ważne jest stosowanie się do zaleceń zarówno w trakcie jego wykonywania, jak i po jego zakończeniu.
Przygotowanie do zabiegu nie jest specjalnie skomplikowane. Wystarczy tylko na 24 godziny przed jego rozpoczęciem pić jak najwięcej wody (nie mniej niż 2 litry). Zanim dojdzie do kriolipolizy niezbędne jest wykonanie profesjonalnego pomiaru poziomu tkanki tłuszczowej. To bardzo ważne bowiem to właśnie od tego będą zależne parametry całego zabiegu. Przed redukcją tkanki tłuszczowej (a także 5 dni po jej zakończeniu) bezwzględnie zakazane jest też opalanie się zarówno na słońcu, jak i na solarium. Kilka dni przed zabiegiem można wykonać drenaż limfatyczny.
W czasie zabiegu pacjent musi tylko stosować się do poleceń przekazywanych przez osobę, która go przeprowadza. Nie jest bolesny (na samym początku wyczuwane jest tylko lekkie napięcie skóry, wynikające z zasysania próżniowego skóry), jest bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny, pod warunkiem że prowadzony jest przez doświadczonego specjalistę. Tym, co charakteryzuje zabieg kriolipolizy jest też miejscowe, intensywne chłodzenie w miejscu, w którym redukowana jest tkanka tłuszczowa.
Jak należy zadbać o siebie po zakończeniu pracy specjalisty? Przez co najmniej dobę po zabiegu należy intensywnie nawadniać organizm oraz zadbać o lekką dietę. W miejscu poddawanemu działaniu specjalistycznych urządzeń przez przynajmniej kilka godzin może utrzymywać się zaczerwienienie, które zniknie samoistnie po pewnym czasie. W przypadku niektórych pacjentów po kriolipolizie przez kilka dni po zabiegu występuje uczucie podobne do zakwasów.
Zarówno przed zabiegiem, jak i po jego zakończeniu nie wolno stosować żadnych kosmetyków i maści poza tymi, które zostaną zlecone przez specjalistę. Nie zaleca się również brania w tym czasie gorących kąpieli, korzystania z sauny czy jacuzzi. Przez 2-3 doby należy również zrezygnować z aktywności fizycznej. Siedem dni po zabiegu dobrze jest wykonać drenaż limfatyczny.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Kriolipoliza CoolTech.
Sorry, the comment form is closed at this time.