STORZ MEDICAL D-ACTOR® – fala uderzeniowa i akustyczna

to urządzenie najnowszej generacji szwajcarskiej firmy powstałej w 1987 roku. Jej celem jest ciągłe doskonalenie technologii bazujących na wykorzystaniu fali uderzeniowej. Urządzenia Storz Medical oprócz kosmetologii są także wykorzystywane w obszarach medycyny takich jak: kardiologia, urologia, ortopedia, reumatologia, rehabilitacja, dermatologia i weterynaria.

Czym jest AWT?

AWT (ang. Acustic Wave Treatment) to fale akustyczne emitowane w trakcie zabiegu na dotknięte obszary ciała. W medycynie fale akustyczne są z powodzeniem stosowane od 1980 roku w leczeniu wielu chorób, na przykład w terapii bólu. Ostatnie badania pokazują, że fale akustyczne wywołują efekty biologiczne, które mogą prowadzić do aktywacji procesów metabolicznych i pobudzić aktywność tkanki łącznej podczas zabiegów estetycznych. W wyniku jej działania tkanka łączna rozluźnia się i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe (adipocyty) zmniejszają swoje rozmiary.

Co wyróżnia Storz Medical na tle innych technologii? Urządzenie Storz Medical jest jedynym dostępnym na rynku, którego fala akustyczna redukuje tkankę tłuszczową na głębokości do 5 cm, w porównaniu do pozostałych urządzeń, które wnikają jedynie do głębokości 1 cm.

Do czego wykorzystujemy fale uderzeniową Storz Medical w kosmetologii?

Redukcja cellulitu
Problem ten dotyka większości kobiet. Przyczyną jest odkładanie się tkanki tłuszczowej, limfatycznej i/lub włóknistej w skórze, głównie w okolicy pośladków, bioder, ud i ramion. Powiększone złogi tłuszczowe i limfatyczne deformują od spodu tkankę łączną, przez co na powierzchni skóry powstają wgłębienia (tzw. efekt skórki pomarańczowej). W tym przypadku fala akustyczna STORZ stymuluje tkankę mechanicznie, poprawia krążenie i wygładza skórę.

Modelowanie sylwetki
Kiedy spożywamy więcej kalorii niż spalamy, nasz organizm zaczyna przechowywać ich nadmiar w postaci rezerw tłuszczu, by w razie potrzeby móc je wykorzystać. Część tłuszczu gromadzi się w określonych obszarach ciała (np. brzuch, uda, pośladki). Jednak obecnie mamy do czynienia z nowoczesnym, a co ważniejsze skutecznym rozwiązaniem. Fala akustyczna STORZ to rozwiązanie, którego działanie polega na stymulowaniu pracy komórek tłuszczowych w taki sposób, że zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej, a z komórek uwalniane są wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Produkty przemiany materii nagromadzone w przestrzeni międzykomórkowej są usuwane przez układ limfatyczny i krwionośny. W efekcie przyczynia się to to zmniejszenia obwodu ciała.

Ujędrnienie ciała
W wyniku rozpadu włókien kolagenowych i elastyny skóra traci sprężystość. Zwiotczałość skóry to nie tylko efekt biologicznego starzenia się organizmu, ale również nieprawidłowego odżywiania lub nieprawidłowych diet, które powodują utratę wagi i masy mięśniowej. W tym przypadku zabieg, w trakcie którego wykorzystywana jest fala uderzeniowa STORZ zwiększa elastyczność, jędrność oraz poprawia mikrokrążenie.

Redukcja zmarszczek
Biologiczny proces starzenia się skóry rozpoczyna się po 25 roku życia, dodatkowy wpływ na to mają również czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV. Tkanka łączna przechowuje mniej wilgoci, a skóra traci swoją elastyczność. Pojawiają się bruzdy nosowo – wargowe, zmarszczki na czole, wokół oczu i ust, policzki zaczynają opadać tworząc tzw. „chomiki”. Działając na skórę twarzy za pośrednictwem omawianego rozwiązania, jakim jest fala uderzeniowa, stymulujemy fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, w rezultacie następuje zmniejszenie głębokość i szerokość zmarszczek, a także poprawia się struktura skóry.

Przebieg zabiegu:
Na wybraną okolicę nakładamy żel do USG i udrażniamy przepływ limfy w kierunku do węzłów chłonnych za pomocą głowicy V-ACTOR. Drenaż jest przyjemny zwykle trwa około 5- 10 minut na obszar. Następnie za pomocą głowicy D-ACTOR wykorzystującej działanie fal akustycznych (AWT) opracowujemy okolice na poziomie naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Na zakończenie ponownie można wykonać drenaż wibracyjny głowicą V-ACTOR. Cena prezentowanego zabiegu uwzględnia jego wysoką skuteczność. Nasza klinika dba, aby ta była jak najbardziej konkurencyjna.

Czas trwania zabiegu:
Jeden zabieg trwa zwykle 30 – 45 minut.

Zalecenia po zabiegu:
Podczas terapii zaleca się spożywanie 2-3 litrów płynów dziennie oraz należy stosować lekką zbilansowaną dietę. Wspomagająco dla uzyskania lepszych efektów można zaraz po zabiegu wykonać drenaż limfatyczny (Endermologia LPG) lub/i włączyć aktywność fizyczną.

Zalety:
Zabieg jest nieinwazyjny (nie uszkadza skóry) i bezbolesny. Nie wymaga okresu rekonwalescencji i nadaje się do wszystkich typów skóry.

Jak często należy wykonywać zabiegi i kiedy efekt są widoczne?
Efekty widoczne są i wyczuwalne jeszcze przed ukończeniem serii, już po 4-6 zabiegach. Natomiast, aby uzyskać najlepsze i długotrwałe rezultaty zalecane jest wykonanie 6-12 zabiegów (optymalnie 10 zabiegów) w częstotliwości 1-2 zabiegi w tygodniu, co 3-4 dni. Najlepsze efekty widoczne są nawet 2 – 3 miesiące po ostatnim zabiegu! Fala akustyczna daje spektakularne efekty w połączeniu z serią zabiegów Entomologii LPG lub Accent Prime!

Partie które można poddać zabiegowi:
– brzuch oraz tzw. „boczki”
– uda
– pośladki
– ramiona
– twarz

Przeciwskazania do zabiegu:

 • choroby skóry
 • aktywne infekcje
 • nowotwory
 • osteoporoza
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • zakrzepica
 • przepukliny
 • antykoagulanty (leki przeciwzakrzepowe)
 • rozrusznik serca
 • endometrioza (przy zabiegach na brzuch)
 • żylaki
 • hemofilia (zaburzenia krzepliwości krwi)
 • kortykosteroidy
 • epilepsja