Jakie czynniki wpływają na cerę trądzikową? Jak o nią dbać?

Każdy z nas wyróżnia się innym typem skóry. Są osoby, które nigdy nie miały powodu, aby skarżyć się na jakiekolwiek doskonałości, jednak jest także wiele osób od lat zmagających się z niezwykle problematyczną cerą trądzikową. Jeżeli Państwo są w tej drugiej grupie, z pewnością zastanawiacie się, jak dbać o cerę trądzikową w prawidłowy sposób. Postaramy się zatem najpierw wyjaśnić, czym tak naprawdę jest cera trądzikowa, jak dbać o nią właściwie i na co należy zwracać szczególną uwagę przy tego rodzaju skórze.

Przede wszystkim warto zauważyć, że skóra trądzikowa może być wynikiem wielu zróżnicowanych czynników. Mają na nią wpływ między innymi: niewłaściwa pielęgnacja, nadprodukcja sebum przez gruczoły łojowe, stres, nieodpowiednia dieta, zaburzenia o podłożu hormonalnym, genetyka lub używanie złych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Jak pielęgnować cerę trądzikową? Kluczowe jest właśnie używanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, które są przebadane dermatologicznie i zawierają jak najwięcej naturalnych składników.

Cera trądzikowa – jak dbać?

Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej powinna opierać się na trzech filarach – nawilżaniu, złuszczaniu oraz zachowaniu odpowiedniej higieny. Wybierając odpowiednie kosmetyki, bardzo ważne jest sprawdzanie ich składu. Leczenie trądziku wspomagają takie składniki, jak na przykład lukrecja, aloes, siarka, a także śluz ślimaka. Nie tylko zapobiegają one powstawaniu trądziku, ale także pomagają w pozbyciu się powstałych w jego skutku blizn. Jeżeli zastanawiają się Państwo, jak dbać o cerę trądzikową ponadto, zachęcamy do poznania przygotowanej przez nas oferty.

Jak pielęgnować cerę trądzikową – kosmetologia estetyczna

Grupa naszych doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów odpowie na pytanie, jak dbać o cerę trądzikową. Oferujemy Państwu w pełni kompleksowe i przeprowadzane w profesjonalny sposób zabiegi, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do poznania naszej oferty.

 

Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej ma ogromne znaczenie w leczeniu trądziku, jak i zapobieganiu powstawania kolejnych zmian.

 

1. Podstawową zasadą jest dokładny demakijaż twarzy. Należy pamiętać, aby były to preparaty, które nie będą mono przesuszać skóry. Najlepiej stosować żele do mycia (unikać pianek, mleczek do demakijażu).

2. Rano i wieczorem skórę należy przemywać tonikiem, dobranym odpowiednio do potrzeb. Toniki przywracają odpowiednie pH skórze i zapobiegają namnażaniu się bakterii.

3. Należy stosować krem na dzień o właściwościach matujących i antybakteryjnych, oraz kremy z filtrami UVA/UVB.

4. Raz w tygodniu dobrze jest wykonać peeling, bądź nałożyć maseczkę oczyszczającą.

5. Drapanie, skubanie i wyciskanie zmian prowadzi do nasilenia się objawów trądziku. Jedyna forma odpowiedniego oczyszczenia skóry z zaskórników to odpowiedni zabieg w gabinecie.

 

POWRÓT DO FAQ