Zdejmowanie hybrydy: aceton czy frezarka? Wady i zalety

Dużą zaletą frezarki jest to, że zdejmując hybrydę nie naruszamy płytki paznokcia. Istnieje jednak ryzyko, że jeśli frezujemy nieumiejętnie lub za mocno możemy przepiłować płytkę. Przy acetonie nie ma ryzyka przepiłowania, jednakże jest to rozpuszczalnik, który bardzo wysusza płytkę oraz skórę wokół paznokcia. Ponadto istnieje ryzyko, że jeśli zeskrobując „szarpniemy” nie do końca rozpuszczony fragment hybrydy, możemy zerwać go razem z częścią płytki.

 

Manicure hybrydowy to jedno z wygodniejszych rozwiązań dla kobiet, które chcą być zawsze piękne i zadbane, a jednocześnie są kobietami aktywnymi, pracującymi zarówno zawodowo, jak i wykonującymi wszelkie prace domowe. Wszystkie te czynności mogą mieć negatywny wpływ zarówno na skórę dłoni, jak i na kondycję oraz wygląd paznokci. Hybrydy są więc bardzo wygodnym rozwiązaniem, aczkolwiek nieco kłopotliwym, gdy chcemy się ich pozbyć, bo mamy ochotę na nowe kolory i wzory, bądź też powstały odrost który wygląda bardzo nieestetycznie.

 

Jak zdjąć hybrydę?

Koniecznie trzeba to zrobić profesjonalnymi metodami, najlepiej u kosmetyczki, która ów manicure nam wcześniej zrobiła. Najczęściej stosowaną w salonach kosmetycznych metodą jest frezarka, czyli mechaniczne usuwanie warstwy lakieru hybrydowego z płytki paznokcia. Usuwanie hybryd nie jest proste, ale z pewnością warto wykonać ten zabieg profesjonalnie, aby nie narażać naturalnej płytki paznokcia na niepotrzebne zniszczenia.

 

POWRÓT DO FAQ