eksfoliacja kwasami lodz

Jakie efekty można uzyskać dzięki eksfoliacji kwasami?

Twarz jest najważniejszą częścią ciała zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z biegiem lat pojawiają się na niej przebarwienia, mikrouszkodzenia, zmarszczki i inne niechciane defekty cery. Z łatwością i najszybciej można się ich pozbyć z pomocą zabiegu zwanego eksfoliacja kwasami.

Na czym polega zabieg eksfoliacji?

Eksfoliacja kwasami to bezbolesny prosty rodzaj peelingu z wykorzystaniem kwasów, które dostosowuje się do rodzaju problemu skórnego. Śmiało można stwierdzić, że jest to pewnego rodzaju oczyszczanie, które usuwa stary martwy naskórek, odżywia skórę i pozwala jej żyć na nowo. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się praktycznie najbardziej naturalne kwasy o odpowiednim stężeniu. Sam pojedynczy zabieg przynosi widoczne efekty, jednak rewelacyjne rezultaty zapewnia seria zabiegów. Eksfoliacja dotyczy nie tylko twarzy, ale także szyi, dekoltu, jak również skóry pleców.

Jakie efekty daje eksfoliacja kwasami?

Oczyszczanie kwasami nie tylko odżywia, regeneruje komórki i odmładza. Zabiegi z kwasami dodatkowo leczą wiele codziennych problemów, takich jak:

 • rogowacenie naskórka,
 • trądzik,
 • piegi,
 • przebarwienia,
 • płytkie zmarszczki,
 • blizny.

Wszystkie niedoskonałości po zastosowaniu kilku zabiegów zmniejszają się, a po skończonej kuracji odżywiona i pełna sił skóra długo utrzymuje świetny wygląd. Oprócz tego kwasy na twarz pomagają także osobom borykającym się z łojotokiem i zmniejszają wydzielanie się potu.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów

W zabiegu może uczestniczyć każda osoba niezależnie od rodzaju skóry, czy wieku. Bez przeszkód kwas pomoże w odżywieniu skóry młodej, co wydłuża czas pojawiania się oznak starzenia. Jednocześnie zniweluje już powstałe niedoskonałości na skórze osób starszych. Jedynymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: nowotwory, ciąża i okres karmienia piersią, mechaniczne uszkodzenia skóry, stany zapalne skóry, trądzik ropowiczy, zabieg chirurgiczny w okolicach miejsca eksfoliacji, opryszczka, a także uczulenie na poszczególne kwasy.

Rodzaje kwasów

Do przeprowadzenia zabiegów wykorzystuje się naturalne dary natury, czyli odpowiednio skomponowane składniki roślinne. Najczęściej wykorzystywane podczas eksfoliacji kwasy to:

 • migdałowy – na zmarszczki i rozszerzone pory,
 • salicylowy – na trądzik młodzieńczy uraz u osób dorosłych,
 • glikolowy – na blizny, przebarwienia i zmarszczki,
 • kwas azelainowy – na trądzik dla osób o bardzo wrażliwej skórze,
 • i wiele innych, które znajdują coraz szersze zastosowanie w kosmetologii twarzy.

Wykonanie zabiegów i ich koszt

Kwasy na twarz można stosować w domu w formie gotowych kosmetyków. Nie dają jednak one takiego efektu jak zabieg eksfoliacji, który przeprowadzany jest bezpośrednio z wykorzystaniem samego kwasu. Warto więc skorzystać z niedrogiej przyjemności i wykonać kilka zabiegów w Łodzi w naszym gabinecie AMARYLLIS CLINIC, co daje gwarancję na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Koszt jednego zabiegu całej twarzy wynosi zaledwie 150 zł, a samych okolic oczu jedyne 100 zł. Trzeba przyznać, że to fantastyczny sposób na profesjonalną poprawę kondycji skóry twarzy dla wszystkich osób zamieszkujących Łódź i okolice.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.