Jak dbać o przedłużane rzęsy? Najważniejsze zasady pielęgnacji

Każda kobieta marzy o naturalnie pięknych, gęstych i długich rzęsach. Niestety, natura nie każdą z nas hojnie obdarowała. Na szczęście istnieją sposoby na skuteczne i bardzo efektowne przedłużanie rzęs. To sposób, na który decyduje się coraz więcej kobiet – nie tylko tych, które szykują się na ważną imprezę okolicznościową czy inne wydarzenie o dużej randze, ale także tych, które pragną wyglądać pięknie i czuć się pewne siebie na co dzień. Łódź to miasto wielkich potrzeb, na które można uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź – sztuczne rzęsy najwyższej jakości wykonane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Warto jednak pamiętać, że nie wystarczy wykonać przedłużanie rzęs, trzeba jeszcze wiedzieć jak odpowiednio o nie dbać.

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że sztuczne rzęsy są tak samo delikatne, jak naturalne. Pierwszą zasadą, którą powinny się kierować osoby przedłużające rzęsy, jest nieingerowanie w nie zbyt mocno. Oznacza to przede wszystkim nie dotykanie ich oraz nie pocieranie. Takie działania mogłyby wpływać niekorzystnie na klej, przez co sztuczne rzęsy odklejałyby się od naturalnych. Przez pierwsze 48h po wykonaniu zabiegu przedłużania rzęs, nie wolno ich moczyć. Warto odpuścić sobie w tym czasie wizyty na basenie, saunie, a nawet branie gorącego prysznica. Po upływie dwudziestu czterech godzin powinno się rozpocząć dalszą pielęgnację, mianowicie przeczesywać rzęsy czystą szczoteczką po tuszu. Pozwala to na zachowanie ładnego kształtu rzęs, jednak zabieg ten nie powinien być wykonywany zbyt często.

Jak dbać o rzęsy przedłużane – makijaż oraz demakijaż

Wiele osób zastanawia się nad tym czy na sztuczne rzęsy można nakładać makijaż? W większości przypadków nie, ponieważ mogłoby to negatywnie wpływać na przedłużane rzęsy. Warto unikać substancji na bazie tłuszczy, które mogłyby osłabić działanie kleju. Należy o tym pamiętać również przy demakijażu, który powinien być wykonywany w sposób niezwykle staranny. Ostrożnie trzeba także podchodzić do kremów, które również charakteryzują się tłustą konsystencją. Sztucznych rzęs nie należy tuszować, nie powinno się również stosować zalotki. Są to akcesoria zbędne, ponieważ sztuczne rzęsy same w sobie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu.

Jak dbać o rzęsy przedłużane – kosmetyki godne polecenia

Tak jest w większości przypadków. Istnieją jednak produkty, które z powodzeniem można stosować na rzęsy przedłużane, a mowa tutaj o niezastąpionych wyrobach marki RevitaLash. Są to kosmetyki najwyższej jakości, które zostały przebadane przez liczne niezależne instytuty badawcze. Charakteryzują się doskonałym składem wolnym od takich substancji, jak parabeny, ftalany, BHT oraz gluten. Produkty proponowane przez tę znaną i cenioną na światowym rynku markę są hipoalergiczne i nie podrażniają. Dodatkowo są przyjazne dla wegan, nie testowane na zwierzętach i wolne od okrucieństwa. To doskonałe rozwiązanie skierowane do osób w Łodzi – w naszej Klinice Laseroterapii Amaryllis Clinic, które zdecydowały się na przedłużanie rzęs. Ponadto produkty RevitaLash są bardzo łatwe w sposobie użytkowania, co również jest ich niewątpliwym atutem. Odżywki do rzęs tej marki z pewnością sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientek, które stawiają przede wszystkim na wysoką jakość wybieranych przez siebie kosmetyków, ich naturalny charakter oraz własne bezpieczeństwo.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.