Kriolipoliza CoolTech – dlaczego warto?

Tkankę tłuszczową można zwalczać na kilka różnych sposobów. O ile “zwykłe” odchudzanie przynosi efekty przede wszystkim o znaczeniu ogólnoustrojowym, o tyle walka z jej “punktowym” nadmiarem wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. Jednym z nich jest kriolipoliza Cooltech, której będzie poświęcony niniejszy artykuł.

Usuwanie tkanki tłuszczowej zimnem — jak to działa?

Fizyczne zniszczenie komórek tłuszczowych za pomocą zimna to jedna z najskuteczniejszych metod walki z punktowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Proces ten nazywa się kriolipolizą i prowadzi do apoptozy, czyli śmierci komórek. Aby mogło do tego dojść, konieczne jest długotrwałe (przez około 70 minut) oddziaływanie ujemnej temperatury na wybraną część ciała. W celu zapewnienia pacjentkom maksimum komfortu aplikator schładzany jest do około -8 stopni Celsjusza. W międzyczasie urządzenie zasysa skórę, dzięki czemu redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się przy ograniczonym krążeniu krwi. W związku z tym zimno dociera do głębszych partii skóry, skuteczniej niszcząc tkankę tłuszczową.

Kiedy pierwsze efekty usuwania tkanki tłuszczowej?

Skuteczność zabiegu kriolipolizy zależy głównie od indywidualnych cech organizmu. Zamrażanie skutecznie zabija komórki tłuszczowe, ale potrzeba kolejnych kilku tygodni, by układ limfatyczny skutecznie się ich pozbył. W praktyce salon kosmetyczny powinien wykonać od jednego, do nawet trzech zabiegów, aby niechciana tkanka została raz na zawsze usunięta. Po pierwszej “sesji” zostaje wyeliminowane około 20 – 30 procent tłuszczu. Jeśli w odstępie od 6 do 8 tygodni po zabiegu część niechcianego tłuszczu nadal pozostanie, konieczne jest jego ponowne zmrożenie.

Dlaczego warto skorzystać z technologii CoolTech?

  1. Zabieg odbywa się w sposób bezinwazyjny. Jedynym skutkiem ubocznym jest delikatne zaczerwienienie, które powstaje na skutek zassania skóry. Można je łatwo ukryć, przykładając do ciała np. kostki lodu.
  2. Przeprowadzenie zabiegu nie wiąże się z nadmiernym dyskomfortem. Uczucie zimna jest nawet dość przyjemne, gdyż temperatura aplikatora wynosi najczęściej około -10 stopni Celsjusza.
  3. Po wykonaniu zabiegu nie trzeba przeprowadzać nawet krótkiej rehabilitacji. Kriolipolizę można wykonać w zasadzie u każdego pacjenta, pod warunkiem, że nie ma przeciwskazań do zabiegu.
  4. Kriolipoliza Cooltech to metoda dobrze zbadana pod kątem medycznym i to zarówno pod kątem skuteczności, jak i bezpieczeństwa pacjentek.

Jak widać, miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej nie musi być takie trudne. Najważniejsze, by pozwolić organizmowi działać z wykorzystaniem naturalnych metod.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.