laserowy resurfacing skóry twarzy

Wszystko o laserowym resurfacingu twarzy

Zabiegi odmładzające twarzy, w których główną rolę odgrywa laser frakcyjny, już od wielu lat cieszą się sporym zainteresowaniem klientek gabinetów kosmetycznych. Odrębną kategorię wspomnianych zabiegów stanowi tak zwany laserowy resurfacing twarzy. Ta enigmatycznie brzmiąca procedura, którą wykonasz również w naszym gabinecie w Łodzi, sprowadza się do częściowej destrukcji naskórka, podczas której stymulowany on jest do bardziej zintensyfikowanego wytwarzania kolagenu.

Współczesna technologie resurfacingu jest wysoce zaawansowana. Przykładem jej zastosowania jest popularny resurfacing twarzy metodą frakcyjną. Zabieg ten ukierunkowany jest na wykształcenie na skórze frakcji, czyli, innymi słowy, mikroskopijnych uszkodzeń, które okala zdrowa tkanka zdolna do szybkiej regeneracji. Z punktu widzenia pacjentki, niezwykle ważny jest fakt, że czynność ta częstokroć jest bezbolesna, a jej jedynymi skutkami ubocznymi są delikatny obrzęk i zaczerwienienie w miejscu aplikacji lasera. Przed zabiegiem można zastosować znieczulenie. Symptomy te trwają krótko – już po kilku dniach następuje zauważalna poprawa sprężystości oraz elastyczności cery.

Argumenty przemawiające na korzyść resurfacingu

Istnieje wiele przesłanek dobitnie ilustrujących korzyści, jakie niesie ze sobą profesjonalny resurfacing skóry. Mikrouszkodzenia naskórka, które powstają na skutek zastosowania wspomnianej procedury, mają zbawienny wpływ na zdrowie cery. Ich konsekwencją jest bowiem korzystna zmiana struktury kolagenu, która poprawia jego zdolności regeneracyjne. Ponadto, wymienione mikrourazy wzmagają również produkcję elastyny, uelastyczniając tym samym warstwy brodawkowate skóry właściwej. Walor ten ma niebagatelne znaczenie w redukcji zmarszczek oraz niwelowaniu wszelkich blizn, bruzd oraz wiotkości.

Laserowe odmładzanie twarzy poprzez resurfacing ma tak dużą skuteczność, ponieważ stymuluje naturalne, charakterystyczne dla ludzkiej skóry procesy. Ponadto, zabiegi przy użyciu opisywanej technologii ułatwiają transport substancji aktywnych w obrębie skóry. Abstrahując od tego, warto także podkreślić, że podczas samego zabiegu aplikowane są cenne substancje czynne. Należą do nich między innymi alfa- i betahydroksykwasy oraz witaminy. Takie wieloaspektowe podejście sprawi, że z efektów danego zabiegu można cieszyć przez wyjątkowo długi czas.

Symptomy sugerujące zasadność resurfacingu twarzy

Wśród specjalistów z zakresu kosmetologii przeważają opinie o dużym zróżnicowaniu stanu cery pacjentek poddawanych resurfacingowi. Istnieją jednak pewne oznaki pozwalające obiektywnie stwierdzić potrzebę wykonania wspomnianego zabiegu. Należą do nich przede wszystkim utrata jędrności skóry oraz liczne przebarwienia. Pozostałymi przesłankami, które uzasadniają przeprowadzenie procedury, są ziemista cera oraz skóra pokryta dużą ilością bruzd i blizn. Przeciwwskazania do wspomnianego zabiegu obejmują natomiast takie sytuacje jak, chociażby ciąża, czy cukrzyca. Niewskazana jest także nadmierna opalenizna – z tego właśnie powodu pacjentka powinna chronić swoje ciało przed niepożądaną ekspozycją na słonce. Zakaz opalania dotyczy okresu od 4 tygodni przed zabiegiem do 4 tygodni po jego wykonaniu (a nawet do 3 miesięcy).

Celem bliższego poznania korzyści, jakie implikuje laserowy resurfacing twarzy, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, który bez trudu znajdą Państwo na planie miasta Łódź.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.